QUADRANT 5300 – Prasa kostkująca

Supłacz HD, automatyczna regulacja ciśnienia i hydrauliczne wciąganie materiału teraz także dla wymiaru bel 90 x 120 cm

Harsewinkel / Metz, sierpień 2016. Latem zeszłego roku w czasie prezentacji QUADRANT 4200 i 5200 firma CLAAS zaprezentowała supłacz heavy-duty oraz automatyczną regulację ciśnienia i aktywne prowadzenie powietrza czyszczącego aparaty dla wymiaru bel 70 cm x 120 cm, wprowadzając prasę kostkującą QUADRANT 5200 i 4200.

W tym roku CLAAS wprowadza te innowacje także dla popularnego w Europie wymiaru bel 90 cm x 120 cm  zastępując dotychczasowy model QUADRANT 3300 nowym modelem QUADRANT 5300.

Większa wydajność

Podczas opracowywania nowych pras kostkujących, w tym  modelu QUADRANT 5300, najważniejsze było zwiększenie gęstości beli i bardziej stabilne pod względem kształtu bele. Jednocześnie przy wyższej wydajności. W ten sposób podwyższono także moment obrotowy dla modelu 5300 przy sprzęgle rotora i sprzęgle zgarniacza, liczbę obrotów rotora i długość kanału prasowania  (każdorazowo o ok. 12%).

Supłacz CLAAS HD

W praktyce pojedyncze wiązanie CLAAS to cenione za swoją pewność wiązania rozwiązanie, które nie pozostawia na beli niepotrzebnych kawałków sznurka. CLAAS wzmocnił swój aparat wiążący i na nowo zdefiniował każdy oddzielny etap procesu wiązania, dostosowując go do wyższych zgniotów i wydajności.  

Palec supłacza i podstawa zostały konstrukcyjnie zmienione w taki sposób, że pracują teraz z dłuższymi zakończeniamu sznurka przy suple. Dlatego rozwiązanie węzła przy wysokich ciśnieniach prasowania nie jest już możliwe. Nowy wydajny supłacz pracuje ponadto z nowym aktywnym układem przytrzymywania sznurka. Mechanizm ten utrzymuje sznurek podczas wypełniania beli maksymalną siłą i zmniejsza ją podczas procesu wiązania przez co sznurek jest mniej naprężony. Pozwala to nowym prasom CLAAS osiągać wysokie zagęszczenie beli nawet ze sznurkami o gorszej jakości. Specjalną cechą aparatu wiązania modelu QUADRANT 5300 jest mimośrodkowe sterowanie igieł. Ten patent firmy CLAAS dba o to, aby prędkość igieł była jak największa w momencie przechodzenia przez bele oraz zwalniały one w czasie wejścia do aparatu. Daje to więcej czasu na proces wiązania gwarantując optymalne rezultaty wiązania.